La patru rame masculin, tinerii Mihai-Vasile Ţigănescu, Cosmin Pascari, Ştefan-Constantin Berariu şi Ciprian Huc au ocupat locul secund, în 5 min 53 sec 760/1000, la circa trei secunde de Australia (05:50.700). Pe locul al treilea s-a clasat Germania (05:56.600)

În finala probei feminine de dublu vâsle categorie uşoară, campioanele mondiale en-titre Gianina Beleagă şi Ionela-Livia Cozmiuc au ocupat doar locul al treilea, în 06 min 57 sec 020/1000, după Italia (06:54.100) şi Olanda (06:55.630).

La 8+1 feminin, România (Ioana Vrînceanu, Viviana-Iuliana Bejinariu, Cristina-Georgiana Popescu, Alina Ligia Pop, Mădălina Bereş, Iuliana Popa, Beatrice Parfenie, Denisa Tîlvescu şi Daniela Druncea) a ocupat penultimul loc, 5, în 06 min 14 sec 360/1000. Victoria a revenit Olandei (06:03.780), urmată de Noua Zeelandă (06:05.560), Australia (06:09.550) şi Marea Britanie (06:10.700).

La dublu rame, Andreea-Ioana Budeanu şi Amalia Bereş au câştigat Finala B (07:24.510) şi au încheiat pe locul 7 la general.

În Finala B a probei feminine de patru rame, România (Mădălina Hegheş, Iuliana Buhuş, Mădălina-Gabriela Caşu şi Roxana Paraşcanu) s-a clasat pe primul loc (06:44.330), fiind a şaptea la general.

La patru vâsle feminin, Elena Logofătu, Nicoleta-Ancuţa Bodnar, Nicoleta Paşcanu şi Georgiana Vasile s-au clasat pe locul 4 în Finala B (06:34.470) şi pe 10 la general.

Prin produsele sale de inalta calitate, compania Negro 2000 promoveaza un stil de viata sanatos, dar si performanta romaneasca, la cel mai inalt nivel. In aceste conditii, nu este nicio surpriza ca brandul sustine Federatia Romana de Canotaj.

Canotajul este unul dintre cele mai vechi si mai iubite sporturi practicate in tara noastra. De-a lungul timpului, sportivii nostri au cucerit podiumirile celor mai de prestigiu competitii internationale de profil si au adus acasa sute de medalii.

The post Negro 2000 sustine performanta in canotaj! Sportivii romani au adus doua medalii la Cupa Mondiala din Austria! appeared first on ADPM.