Met Gala 2018: cele mai cool si controversate accesorii

De la simbolurile romano-catolice, la istoria secolului al XIX-lea si pana la haine preotesti, toate acestea au fost inspiratie pentru cei prezenti la gala. Si-au lasat imaginatia sa zboare in voie si au mers pe ideea ca moda nu cunoaste limite.

Regina muzicii pop, Madonna, a furat privirile cu o coroana aurie decorata cu crucifixuri, de care era prinsa o voaleta neagra. Tot la categoria marilor cantarete, Rihanna a aparut pe covorul rosu cu o mitra bogat ornamentata, pe modelul celor purtate pe cap de episcopi.

Nu au lipsit coroanele similare cu cele purtate in icoane de fecioara Maria, margelele accesorizate cu crucifixuri uriase si aripile de ingeri. Iata care au fost cele mai cool si controversate accesorii de pe covorul rosu. Dar si ce vedete au indraznit sa le poarte.

Rihanna in Maison Margiela

#metgala2018 #heavenlybodies #galliano #margiella

A post shared by badgalriri (@badgalriri) on

Cardi B in Moschino

Catholic #Moschino

A post shared by Cardi B Official IG (@iamcardib) on

Sarah Jessica Parker in Dolce & Gabbana

Jared Leto in Gucci

🙏🏼💙👑 #MetGala #MetHeavenlyBodies @gucci

A post shared by JARED LETO (@jaredleto) on

Rosie Huntington-Whiteley

Frances McDormand in Valentino

SZA in Versace
Winnie Harlow

Look Back At It 💫

A post shared by ♔Winnie Harlow♔ (@winnieharlow) on

Solange purtand o coroana  Shani Crowe

A post shared by Solange (@saintrecords) on

Cara Delevingne

Priyanka Chopra in Ralph Lauren

Gilded by @patidubroff ✨

A post shared by Priyanka Chopra (@priyankachopra) on

Kate Bosworth in Oscar de la Renta

Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination ✨ #metgala2018

A post shared by Kate Bosworth (@katebosworth) on

Anne Hathaway in Valentino

Lana del Rey in Gucci

With my sweetheart

A post shared by Lana Del Rey (@lanadelrey) on

Diane Kruger

Aw, we cute ♥ @prabalgurung @troublewithprabal

A post shared by Diane Kruger (@dianekruger) on

Kate Upton in Zac Posen

#MetGala #MetHeavenlyBodies

A post shared by Kate Upton (@kateupton) on

Joan Smalls in Tommy Hilfiger

Nicki Minaj in Oscar de la Renta

@tiffanyandco 💎 @oscardelarenta #MetGala

A post shared by Barbie® (@nickiminaj) on

Rita Ora

Blake Lively in Versace

Met Gala 2018, dincolo de Red Carpet. Ce s-a intamplat.

Olivia Munn in H&M

Meet me at The Met…

A post shared by Olivia Munn (@oliviamunn) on

Lynda Carter

Sienna Miller

The post Met Gala 2018: cele mai cool si controversate accesorii appeared first on ADPM.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here